Volt egyszer egy beatkorszak

Oltár a zenének - Egyetemi Színpad

2016. december 30. - beatkorSzaki

Az Egyetemi Színpad elnevezése félrevezető, mivel nem csak színi előadások zajlottak ezen a helyszínen, és a fellépők sem csupán az egyetemről kerültek ki. Az 1957-ben megalakult intézmény a hatvanas-hetvenes években az egyik legprogresszívebb szellemi műhelynek számított a fővárosban, többek között…

Tovább

A nyugat hangjai - interjú Göczey Zsuzsával

Göczey Zsuzsa (1948, Budapest) a nyolcvanas-kilencvenes években a Magyar Rádió egyik legnépszerűbb, legprogresszívebb zenei szerkesztője volt. Tíz éven át futó, a mai negyvenes-ötveneseknek amolyan generációs alapélményeket adó Lemezbörze helyett című műsorában számos, a rendszerváltozás előtt…

Tovább

Nyolckor, az óra alatt!

Valamikor a hetvenes évek végén történt… Egy évadzáró Piramis-koncert után a haverommal araszolgattunk a tömegben az Ifipark lépcsőin. Egyszer csak ismerős hangra lettem figyelmes. „Szia, Galgó!” – köszönt rám valaki. Megfordultam, és örömmel láttam meg egy fiatal srácot, akit nyáron ismertem meg a…

Tovább

Bejglikoncert a Piramissal

A Budai Ifjúsági Park történetéhez a kemény rock tomboló sikere is hozzátartozik. A hetvenes évek második felében a Parkban is fellépő bandák kedvéért országjárásra indult a tizenévesek hada. Elég volt, ha szárnyra kelt a hír: a közönség kedvenc zenekara fellép a közelben, és máris tömegek csápoltak…

Tovább

Egy összetéveszthetetlen hang – Demjén Ferenc 70. születésnapjára

előadói pályakép

Dám László riporter és Demjén Ferenc Demjén Ferenc több okból is a magyar könnyűzene megkerülhetetlen alakja. Már a műfaj születésénél jelen volt, népszerűségét pedig a kezdetektől napjainkig sikerült megőriznie. Nem csupán zenészként, hanem szövegíróként és dalszerzőként is ismert és elismert.…

Tovább

Belépni csak öltönyben és nyakkendőben - Csili Művelődési Központ

A Vas-és Fémmunkások Csillag utcai otthonának 1918. március 2-i megnyitóján énekszámok, kuplék és szavalatok hangzottak el az Erzsébetfalvai Általános Munkásdalkör előadásában. Azután tánc következett záróráig. A Csili közelít már a százhoz, de az ének, a zene és a tánc létrejötte óta fontos…

Tovább

A magyar New Orleans - Benkó Klub

A Benkó Klub a Kálvin tértől nem messze található Török Pál utca 3. szám alatt nyitott meg a Kosztolányi Dezső Művelődési Otthon részeként, 1967. október 18-án. Benkó Sándor klarinétos, szaxofonos zenekara először játszott dixielandet, vagyis New Orleans-i stílusú dzsesszt Magyarországon, kezdetben…

Tovább

Akiket kiköpött a rendszer, és akik köptek a rendszerre – Beatrice

A Beatrice különleges helyet foglal el a beattörténelemben. Kőbányai János Nagy Ferót, a zenekar mozgatórugóját, a magyar zene Kohlhaas Mihályának nevezi. A találó megnevezés arra utal, hogy a Beatrice frontembere milyen állhatatosan kívánta kivívni zenekarának a függetlenséget. Ha már a rendszer…

Tovább

A debreceni beatközpont - Pedi Klub

A debreceni Mercur beatzenekar 1963-as megalakulása után számtalan követőjük is a húrok közé csapott, és ami ennél is örvendetesebb: virágzó klubélet alakult ki a városban. Szinte minden vállalat dicsekedhetett akkoriban kultúrteremmel, amik közül számos egy-egy zenekar törzshelye lett. Ezek közé…

Tovább

Apokalipszis a Kőbányai Ifjúsági Parkban - interjú Szűcs Lászlóval

Szűcs László billentyűs 1955-ben született Budapesten. A Kőbányai Sörgyár zenei óvodájában kezdett zenét tanulni, itt figyeltek fel a tehetségére. Klasszikus zeneszerzés tanszakon végezte el a konzervatóriumot, majd a dzsesszkonzervatóriumba is beiratkozott. Ebben az időben alakult az első zenekara.…

Tovább
süti beállítások módosítása