Volt egyszer egy beatkorszak

A kecskeméti alternatíva – Kilele (Kecskemét)

2017. augusztus 31. - beatkorSzaki

Oh, azok a nyolcvanas évek! Az ötven körülieknek mára ez jelenti a nosztalgiát. Kecskemét is belemászott a new wave-be rendesen! Már az évtized elején elkezdődött a nyüzsgés: punk- és újhullámos együttesek tekeregtek elő minden sufniból, és úgy forogtak önkörükben, mint szalagos magnó orsóján a…

Tovább

Az első magyar tinisztár – Ambrus Kyri

„Minden csupa véletlen. Véletlenül meghallgattak a hanglemezgyárban, és nem véletlenül elkergettek a rádióból… Üvöltő dervisekre nincs szükség – mondták. Aztán véletlenül mégis behívtak. És a sok véletlen után 1964-ben működési engedélyt kaptam. Profi lettem.”  (Ambrus Kyri, Világ…

Tovább

Örömzene Skorpió-módra

1973. augusztus 20-án mutatkozott be a budapesti közönség előtt hazánk harmadik szupergrupja, a Skorpió. Már a megalakulásuk is óriásira korbácsolta a kíváncsiságot, a bemutatkozó koncert közel tízezer ember előtt még aznap este a legnépszerűbb hazai zenekarok közé katapultálta Frenreisz Karesz…

Tovább

Az Ifipark második aranykora

Budapest sokáig egyetlen rendszeres szabadtéri koncerthelyszínének, a Budai Ifjúsági Parknak lényegében két aranykora volt: az egyik a hatvanas évek legvégén, amikor a nézőcsúcsokat a rhythm and blues alapú külvárosi, „parkos” zenekarok (Liversing, Meteor, Sakk-Matt,…

Tovább

A zene nyomában – interjú Nemes Nagy Péterrel

Nemes Nagy Péter (1949) a hazai poprocktörténet egyik legjelentősebb dokumentátora és élő lexikona. A többség az ország első számú bluesszakembereként ismeri. 1984 és 2007 között állandó bluesműsora volt a Magyar Rádióban, később (azzal párhuzamosan) a Fiksz közösségi rádióban, mostanában pedig Klub…

Tovább

„Volt egyszer egy Ifipark” – avagy a tettes visszatért a tett színhelyére: a P. Mobil

Augusztusban folytatódik a „Volt egyszer egy Ifipark”-koncertsorozat a világ egyik legszebb koncerthelyszínén, Budapesten, a Várkert Bazárban. Az egykori „hangoskodók” közül a hősi idők felejthetetlen Mini – P. Mobil keddjeit megidézve újra együtt volt a legendás színhelyen a két csapat. Augusztus…

Tovább

Magyar fesztivál szekuriti 1. – Egy nap a fogdában

Nem csak a Sziget híres magyar fesztivál, volt magyar Woodstock is, rendőri felügyelettel. Nézzük a rendőröket, és ifjúgárdistákat. A fesztiválozás amerikai hippi álomból lett komoly üzlet. 1967-ben még gázsi nélkül léptek fel a Monterey Popfesztiválon Jimi Hendrixék, Woodstockban már volt fellépti…

Tovább

Mini – pici név, óriási zenekar

Hozzánk 1969-ben ért ide a Szerelem Nyara. Forró éjszakák a badacsonyi bazaltoszlopoknál, ahol a finom helyi boroktól és egymástól megrészegült magyar hippik csoportosan élvezték, hogy fiatalok. Nem háborúztak, hanem szeretkeztek. Sokat. Szabadon. Legalább itt. Naponta négy-ötszázan zarándokoltak…

Tovább

A Nagyvárosi farkas – Hatalmi kísérletek a csöves jelenség kezelésére

„Elment a városba, metróra szállt,kutyába sem vették!Az aluljáróban kergette a sintér,kutyának néztékJó pénzért elmehetett volnaugatni egy ház körül.Rákapott az italra,és úgy érezte szabadon él!Nem értem miért? úgy érezte szabadon él” (Beatrice: Nagyvárosi…

Tovább

„Csak egy nagy várakozás”

Visszatérő motívumok a Cseh–Bereményi-dalokban

1970-ben találkozott egymással a magyar zene egyik legmeghatározóbb párosa: egy rajztanár és egy olasz-magyar szakon végzett íróember: Cseh Tamás és Bereményi Géza. A találkozás szikrát vetett, s egy napra rá dallam és szöveg tökéletesen egymásra talált Cseh Tamás apró albérletében: „Egy biztos:…

Tovább
süti beállítások módosítása