Volt egyszer egy beatkorszak

Aki ölt és akiért öltek – Méhes Marietta filmszerepei

2018. április 28. - beatkorSzaki

Méhes Marietta az Eszkimó asszony fázik című filmben Idén lesz hatvanéves Méhes Marietta, aki a nyolcvanas években underground énekesnőként és színésznőként is felforgatta az álmos magyar kulturális életet. 1992 decemberében Wahorn András készített egy azóta is számtalanszor hivatkozott interjút…

Tovább

Pionírokból az utolsók (Sebőék Táncházi muzsika című albumáról)

Bár 1978-ban a Zelnik József és Csoóri Sándor által forszírozott, Élő népzene című ötlemezes sorozat lett a táncházi lemezek között a befutó (lásd korábbi anyagunkat), időben a Pálfi Csaba által kezdeményezett és a Sebő együttes által felvett anyag készült el előbb, mely aztán végül az említett…

Tovább

Dél-Pest legjobb rockegyüttese – HIT

Tihanyi Gábor, Nagy Oszkár, Mr. Basary, Pozsonyi Tibor, Tóháty László A HIT jogelődje, az Orient zenekar 1978-ban alakult, tagjai Tihanyi Gábor „Tánci” gitáros, Pozsonyi Tibor „Finki” dobos és Nagy Oszkár basszusgitáros voltak. A zenekar újsághirdetést adott fel, így csatlakozott hozzájuk Babári…

Tovább

Forró vizet a kopaszra! – a Kopaszkutya c. film és zenéje

A Kopaszkutya című filmet Szomjas György filmrendező közvetlenül a két „eastern” műfajú, a magyar betyárvilág mondáit feldolgozó játékfilmje, a Talpuk alatt fütyül a szél (1976) és a Rosszemberek (1978)  között kezdte előkészíteni. Forgatott egy érdekes dokumentumfilmet („Az volt a hej… igazi szép…

Tovább

Az első táncházas lemezek (Élő népzene-sorozat)

 Amilyen lemezínséges volt az első hat év, olyan albumbőséget hozott az 1978-as esztendő – néhány hónap leforgása alatt hat friss táncházas LP (ráadásul köztük egy dupla) került a hazai boltokba. A főként az óbudai „Selyemgombolyító” épületében készült felvételek a népi kultúrára fogékony…

Tovább

Könnyűzenei filmklub: Jégkrémbalett

Folytatódik a Hangfoglaló Program és a Hangőr Egyesület közös könnyűzenei filmklubja. A vetítéssorozat továbbra is a zene és filmipar óvatos frigyének gyümölcseit veszi számba, de most a hetvenes-nyolcvanas évek undergroundjára koncentrálva. A hatvanas évek tvisztelő, stoppoló fiataljai helyett…

Tovább

A Hobo Blues Band elődje – Ikarus

Kőrös József, Szakács László, Gecse János, Szakács Gábor Az Ikarus tulajdonképpen a Hobo Blues Band elődzenekara, bár maga is egy másik zenekarból alakult: Kőrös József gitáros, Gecse János basszusgitáros és Szakács László dobos 1976-ban még az Androméda tagjaként döntöttek az új csapat…

Tovább

K. K. – avagy különleges kislemezek: az LGT dupla és óriás kislemezei

2. rész

  Felbecsülhetetlen kincs, amit a Locomotiv GT alkotott a magyar és az egyetemes rockkultúra számára. Meg se kíséreljük a számvetést, sokkal jobb, ha előkapjuk egy-egy lemezüket, teljesen mindegy, melyiket, mert az összes remekmű. Ma vizsgáljuk meg az első magyar óriás kislemezt.

Tovább

K. K. – avagy különleges kislemezek: az LGT dupla és óriás kislemezei

1. rész

Felbecsülhetetlen kincs, amit a Locomotiv GT alkotott a magyar és az egyetemes rockkultúra számára. Meg se kíséreljük a számvetést, sokkal jobb, ha előkapjuk egy-egy lemezüket, teljesen mindegy, melyiket, mert az összes remekmű. Most két különlegesség akadt a kezembe tőlük, mindegyik példátlan és…

Tovább
süti beállítások módosítása