Volt egyszer egy beatkorszak

A falak leomlanak

A rendszerváltás és a könnyűzene (konferencia)

2019. október 29. - beatkorSzaki

A konferencián és az azt követő Azok a régi csibészek Extra beszélgetésen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi űrlap kitöltésével lehet: https://forms.gle/r8MrVbwL2uRrf2yN6

Tovább

LGT 1974 – óriási siker, óriási bukás

Működésének negyedik évébe lépett a Locomotiv GT 1974-ben. Már három nagylemezük jelent meg (Locomotiv GT, Ringasd el magad, Bummm!), valamint színpadon és hanglemezen is játszottak, az óriási sikert aratott Képzelt riport egy amerikai popfesztiválról című musicalben. Mindemellett 1973 őszén egy…

Tovább

A citromízű banán már fél évszázada csal mosolyt az arcunkra

A Metro együttes (1969) A Metro 1969-re megszilárdította helyét a legnépszerűbb beatzenekarok között. Pedig Zoránéknak nem volt egyszerű dolguk, hiszen az együttesből 1966-ban távozott Brunner Győző (helyére Veszelinov András került), valamint 1967 elején követte őt Frenreisz Károly is (őt Rédey…

Tovább

Piramis 1976 – az áttörés éve

Az 1976-os év elején a Piramis együttes számottevő népszerűséget még nem tudhatott magáénak. Som Lajos basszusgitáros, szerző, zenekarvezető szervezőkészsége és elszántsága adta a pár éve létező zenekar összetartó erejét. Hard rockba hajló repertoárjukból addig egy rádiófelvételként ismertté vált…

Tovább

„A zene valamilyen módon átszövi az életemet”

Interjú Baranyai Judittal

Baranyai Judit Baranyai Judit a Strings énekesnője volt, ma Ausztráliában él. A Strings az Illésben az 1964-es év végén zajló nagy tagcsereváltás után alakult: a korábban az ős-Illésben Illés Lajossal játszó Nényei Tas, Halász Öcsi és Farkas Ádám új zenekart alapítottak, és játszottak tovább az…

Tovább

„Give Peace a Chance” – éneklik John Lennon dalát a vietnami partizánok

… és még Pete Seeger is felbukkan

Kissé bulvárízű a cím, de mi köze lehet mindennek a magyar könnyűzene történetéhez? Nos, van köze, mivel a címbéli produkciókat tartalmazó hanglemez Budapesten készült, a Magyar Hanglemezgyártó Vállalatnál. Az 1950-es évektől a kommunista Észak-Vietnam, majd az egyesült Vietnam állami lemezcége a…

Tovább

„Sok dal fog szólni még, ne törődj az idővel…”

Gondolatok a Skorpió Rohanás című nagylemezéről

A Skorpió zenekar 1973-ban A Skorpió negyvenöt esztendővel ezelőtt megjelent Rohanás című, bemutatkozó albumát gyakran emlegetik úgy, mint az első magyar hardrock-nagylemezt. Ez a felvetés sajnos nem teljesen igaz, ám ez nem von le semmit az album értékeiből és érdemeiből. Ha szőrszálhasogató…

Tovább
süti beállítások módosítása