Volt egyszer egy beatkorszak

Gyászházból beatklub – Klinika Egyetemi Klub

2019. november 28. - beatkorSzaki

A Debreceni Egyetem Klinika telepén található Klinika Egyetemi Klub több néven is ismert. Régebben hívták Hullaháznak és Klinika Mozinak is, nem véletlenül. A század elején átadott épület az ötvenes évek legelejéig Egyetemi Gyászház volt, azaz ravatalozó funkciót töltött be. Rákosi Mátyás…

Tovább

Fél évszázados a Metro debütáló lemeze, Zorán mesél róla

Pontosan 50 évvel ezelőtt jelent meg a Metro zenekar klasszikus felállásának egyetlen lemeze, a Metró. A legendás album dalait a rajongók Zoránnal együtt hallgathatják végig november 28-án Budapesten, a B32 Galéria és Kultúrtérben, ahol az énekes mesél is a lemezről, az akkori korszakról,…

Tovább

A PeCsa a második nyilvánosságban

„Hajnalt hasít a fénysugár / Az égen vörös csillag jár” (Revue’86)

Petőfi Csarnok. A felvétel egy Art Deco-koncerten készült Amíg a Budai Ifjúsági Park és az 1980-as évek ellenkultúrájának a kapcsolata meglehetősen ritka és esetlegesnek tekinthető (bár voltak jelentős fellépések, mint például a Bizottság 1983. májusi koncertje, amelyből látható pár bevágás a…

Tovább

A Csillagfény diszkó a PeCsában

Interjú Hajnal Gábor szervezővel

Dragojlovics Péter:A kezdetektől fogva részt vettél a munkában? Hajnal Gábor:Nem a legelején kerültem be, hanem pár hónappal az indulás után. Hárman csináltuk: Besnyő Laci, Darabos Jancsi - aki sajnos már nem él - és én. Laci volt a gazdasági ügyek intézője, Jancsi volt a rendező, én pedig a…

Tovább

Legendás koncertek és balhék a PeCsában

A Petőfi Csarnok szinte a nyitás pillanatában nemzetközi hírnévre tett szert, a kezdetektől számtalan híres és kevésbé híres külföldi előadó adott koncertet a nagyteremben vagy a szabadtéri színpadon. A show-kat ritkán kísérték botrányok, a legtöbb visszaemlékezés legfeljebb kisebb fennakadásokról…

Tovább

A Petőfi Csarnok – ifjúsági kultúra és szabadidő-politika 1985–1993 (kötetbemutató)

Az NKA Hangfoglaló Program Magyar Könnyűzenei Örökség Megőrzését Támogató Alprogramja és a Rózsavölgyi és Társa Kiadó gondozásában megjelent  A Petőfi Csarnok – Ifjúsági kultúra és szabadidő-politika 1985–1993 című kötet, a Volt egyszer egy Ifipark… című kiadvány folytatása.

Tovább

Ötvenöt éves a miskolci Ady Endre Művelődési Ház

Sziámi-koncert az Adyban. Fotós: Mocsári László Az 1964. október 4-én átadott új épület regnálása előtt már ezen a néven – elődként- működött egy helyszín, a Diósgyőri vár utcájában. A városrészben felépített új művelődési ház még a helyi lakótelep megszületése előtt pár évvel jött létre. Abban az…

Tovább

Illés 1970 – a betiltás éve

Az 1970-es év az ország legnépszerűbb beatzenekaraként köszöntött az Illésre. Az előző év karácsonyára jelent meg a mára legendássá vált Illések és pofonok című nagylemezük, amely egyébként ma már nemzetközileg is jegyzett pszichedelikus beatlemeznek számít. Februárban Angliába utazhattak, ahol több…

Tovább

Egy kis punkológia – interjú Mózsik Imrével

(részlet)

Mózsik Imre 1969-ben született Washingtonban. Szülei diplomataként dolgoztak, így már gyerekként sok időt töltött nyugaton, többek között 1977 és 1981 között Londonban, ahol testközelből élte át a punk, illetve a new wave megjelenését. Dobolni egész fiatalon, mindössze tizenkét-tizenhárom évesen…

Tovább
süti beállítások módosítása