Volt egyszer egy beatkorszak

Punkok, gothok és csúcslinkek

Szegedi zenekarok a Kádár-korban (2. rész)

2026. április 24. - beatkorSzaki

A Kádár-korban, Szegeden működő zenekarokról szóló írásom első részét azzal zártam, hogy a diszkó megjelenése okozott némi zavart a zenekarok életében, az élőzene konkurenciát kapott. Így aztán néhányan úgy döntöttek, hogy „élő” diszkót csinálnak. Több nevenincs együttes jelentkezett ekkor,…

Tovább

Patek Levente: A mai napig kívülről fújom az Illések és pofonokat

Patek Levente a marosvásárhelyi rockkultúra fontos tanúja és résztvevője. Mesélt nekünk a lemezjátszóról, amit az angyal hozott, a villanyoltás utáni vadulásokról és arról, hogy milyen dalokat adott elő Zalatnay Sarolta a csodaszép, szecessziós Kultúrpalota vendégeként.

Tovább

A lengyel Beatles és az üvöltő dervisek

Lengyel fellépők a Kádár-kori Magyarországon (1. rész)

A Csehszlovákiában kiadott magyar nyelvű Új Ifjúság 1973. áprilisi 24-ei számában az Omega tagjainak véleménye olvasható a többi szocialista országban tevékenykedő zenekarok magyarországi ismertségéről, népszerűségéről.

Tovább

Ki zenélt a Kapcában, melyik banda a Csöcsrázóban?

Szegedi zenekarok a Kádár-korban (1. rész)

Hazánk Budapest-központúsága közismert. Természetesen igaz volt ez a Kádár-korszakban is a könnyűzenére és a kultúra egyéb területeire. Pedig a vidéki nagyvárosokban számtalan zenekar működött, még ha közülük csak kevesen jutottak el az országos hírnévig.

Tovább
süti beállítások módosítása