Volt egyszer egy beatkorszak

A soproni "dühöngő ifjúság" kedvence - Elzett Kultúrház

2017. február 28. - beatkorSzaki

A Csengery utcai épület már a Soproni Vasárugyár Rt. alapítása előtt állt. Weitzer János osztrák gyáros még a 19. század második felében Gép-, Waggongyár és Vasöntödét létesített itt. Üzeme azonban rosszul ment, éveken keresztül veszteséget termelt, ezért 1901-ben úgy…

Tovább

Aki kétszer volt kopasz életében - interjú Szörényi Szabolccsal

Szörényi Szabolcs, a háttérben Bródy János Szörényi Szabolcs (1943, Budapest) 1964 és 1973 között az Illés, 1974 és 1984 között a Fonográf együttes basszusgitárosa, énekese volt, Szörényi Levente testvérbátyja. Pályája elején Bajtala Jánossal és Kőszegi Imrével játszott, Mediterrán néven indultak…

Tovább

A szegedi dixie dallama – Molnár Dixieland Band

A dixieland New Orleans-ból származik. Az afro-amerikai gospelek, spirituálék, a country, a ragtime, francia kvadrillok és a blues elemei keverednek benne finom rögtönzésekkel. A huszadik század legelején született stílus a negyvenes és az ötvenes években lett újra népszerű.…

Tovább

Búvárok és beatesek - Béka Klub

Horváth József mesteredző Edőcs Istvánnal. A Béka Klubot a Magyar Honvédelmi Szövetség könnyűbúvár szakosztálya nyitotta meg 1957-ben, és eredetileg a Széchenyi rakpart 68. szám alatt működött. A búvárkodás költséges hobbi – a szakosztály táncos rendezvényeket…

Tovább

Aki lerajzolta a beat taktusait - interjú Bakos Istvánnal

Bakos István egykori plakátja a Kálvin téren. Bakos István 1941. június 17-én született Budapesten. Festőművész, grafikus és fotográfus. Nevéhez fűződik az első magyar beat-nagylemez borítójának megalkotása és több, mára klasszikussá érett lemezborító elkészítése. A lemeztasakokon kívül számos…

Tovább

Akik napsugarat hoztak a télbe - Androméda

Az Androméda 1971 nyarán Bubics György és testvére, Bubics Tamás alapította zenekar a korábbi Concours tagságából jött létre, 1968 körül. A kor divatjának megfelelően egy csillagkép után kapta a nevét az együttes. A hetvenes évek elején a Bubics-testvérek mellett Bakó Jenő, Nagy Zoltán és Féder…

Tovább

Csavargó lelkek – Hobo Blues Band

A Hobo Blues Band tagadhatatlanul a hazai blues-rock szcéna egyik legfontosabb formációja volt. A banda talán legmeghatározóbb tagja és egyben névadója, Földes László, vagyis „Hobo”. A becenév úgy ragadt rá Földesre, hogy anno falta a Jack London-novellákat, azok közül is a legtöbbet a Kétezer…

Tovább

Sokkoló underground - Ráday Klub

  A Ráday Klub az akkoriban Marx Károly nevét viselő Közgazdasági Egyetem (ma: Budapesti Corvinus Egyetem) Ráday utcai kollégiumának alagsorában nyílt meg, 1982-ben. A hetvenes években diszkó működött itt, a ’82-ben érkező új klubvezető azonban a kultúrpolitika által ferde szemmel nézett újhullámos…

Tovább

Lázadó ifjúság - interjú Czippán Györggyel

Czippán György újságíró, szerkesztő, könyvkiadó 1943-ban született egy Inke nevű somogyi faluban. Édesapját kétéves korában elvesztette, édesanyjával 1951-ben Csepelre költöztek. Itt végezte el az általános iskolát, és iratkozott be aztán a Jedlik Ányos Gimnáziumba. Írásai, versei először a Csepeli…

Tovább

Keményrock szupergrupp – Taurus EX-T 257582

Magyarország második szupergruppja, a Taurus 1972. április 18-án a sajtónak mutatkozott be, május 1-jén pedig – a Budai Ifjúsági Parkban – a nagyközönség előtt is fellépett. Radics Béla szólógitáros korábban az Atlantis, a Pannónia, a Sankó Group, a Sakk-Matt és a Tűzkerék tagja volt, Som Lajos…

Tovább
süti beállítások módosítása