Volt egyszer egy beatkorszak

Lemezjátszó Classic

Zorán és Szörényi Levente is mesél a klasszikus lemezéről

2019. augusztus 30. - beatkorSzaki

Új, tematikus programsorozatot indítanak a Lemezjátszó szervezői. Augusztus végétől havi rendszerességgel, összesen nyolc alkalommal a magyar könnyűzene történetét jelentősen formáló és alakító könnyűzenei albumokat hallgathatja meg a közönség, és a lemezekről a dalok szerzői mesélnek. A Lemezjátszó…

Tovább

Hogyan került elő Radics Béla gitárja? – interjú Kosik Kristóffal

Som Lajos, Váradi László Vadölő, Kosik Kristóf. Fotós: Nemes Nagy Péter Az idei év rocktörténeti szenzációja, hogy előkerült Radics Béla legendás SG-je, melyről már korábban is írtunk. Most a gitár megtalálójával, Kosik Kristóffal idézzük fel a részleteket, és beszélgetünk a hónap végi…

Tovább

Életútinterjú Böszörményi Gergellyel

(részlet)

A Böszmeként ismert Böszörményi Gergely a legsokoldalúbb zenei szakemberek közé tartozik Magyarországon. Az egyik első magyar DJ-ként járta az országot a hetvenes években, és elsőként nyitott progresszív rockzenét árusító lemezboltot a nyolcvanas években. A kilencvenes évektől kezdve szervez…

Tovább

A Siculustól a Tavirózsáig – erdélyi magyar válogatáslemezek

Erdélyben egészen más körülmények között működött a magyar nyelvű könnyűzene, mint itthon. Cikkünkben ennek az izgalmas állapotnak a korabeli válogatáslemezeken megmaradt nyomait vizsgáljuk meg. A majdnem kétmilliós magyar kisebbség kultúrája a legtöbb területen, így a könnyűzene terén is csak…

Tovább

A Siculus táncdalfesztivál

Az erdélyi magyar könnyűzene leghíresebb, utólag legendává nemesült rendezvénye az 1970 és 1973 között évi egy-egy alkalommal megrendezett Siculus táncdalfesztivál volt, melynek a helyszíne Székelyudvarhely volt, alkalmanként három-öt egymást követő szeptemberi estén.

Tovább

Zászló volt ő

Cseh Tamás, a szél és az idő

Balatonalmádi, 1962. Képzeljük el. A strandot, a lángost, a krigli lappadt söröket. A hat évvel a nemzet nagy forradalma után a „magyar tenger” partján lubickoló tömeg zsivaját. A rendőrök fürdőruhásokat is szemmel tartó, éber tekintetét. Persze a Balaton, régi nyarakon, ha volt vitorláshajó, ha nem…

Tovább

Az LGT Nyugat-Németországban és Argentínában – elfelejtett lemezek

A magyar popexport elsősorban koncerteken keresztül működött, mind kelet, mind nyugat felé. Jó néhány külföldi hanglemez is megjelent magyar művészekkel, amelyek legtöbbször az adott országban zajlott fesztiválfellépésekhez vagy rövidebb-hosszabb turnékhoz kapcsolódtak, esetleg az előadó adott…

Tovább

Az LP, ami nem LP – a Topó Neurock Társulat különutas nagylemeze

Budapest egyik legnépszerűbb koncertező klubzenekara volt a Topó Neurock Társulat az 1980-as évek második felében. Színházi gyökerekkel rendelkezett az együttes: Ivánka Csaba színművész 1982 novemberében alapította meg csapatát a Várszínház műszaki dolgozóival. Ivánka mellett Lakatos „Bétóven” Dezső…

Tovább
süti beállítások módosítása