Volt egyszer egy beatkorszak

Csodálatos, széttört, könnyű – álom és álmodozás a rendszerváltás előtti magyar nyelvű dalokban

2024. október 17. - beatkorSzaki

Az 1972-es Made in Hungary tánczenei bemutató hangversenyt a székesfehérvári Vörösmarty Színházból február 21-én élőben közvetítette a rádió. Minden dal kétféle hangszerelésben, két előadó hangján csendült fel, hangsúlyozva, hogy ez nem az énekesek, hanem a dalok versengése.

Tovább

Jobbágy Gyula: „Igazi rockőrületet csak a Közgáz Klubban lehetett csinálni”

Jobbágy Gyula az egyetemre kerülése első napjától a Közgáz Klub szervezőjeként munkálkodott. 1976-ban teljesen újragondolta a helyet. A vele készült interjúnkban sok más mellett elárulta, mit jelentett a hetvenes évek fővárosi koncerthelyszínei közti munkamegosztás, miért volt szükség tagsági…

Tovább

A Jézus Krisztus Szupersztár és a rockzene diadala Szegeden

1985-ben óriási bukás rázta meg a Szegedi Szabadtéri Játékokat. A János, a vitéz című előadásról van szó. Ki ne hallaná ki a címből az István, a királyra való utalást? Ám, míg a Szörényi‒Bródy szerzőpáros zenetörténelmet írt, a Kacsóh‒Victor duónak nem sikerült ezt megismételni.

Tovább

„Nem is olyan nagy dolog a foci”? – Dehogynem! Labdarúgó-indulók Aradszkytól Záray Mártáig

Ebben a cikksorozatban a rendszerváltás előtti magyar könnyűzene és a sport kapcsolatát igyekszem körbejárni. Ez a vizsgálat vonatkozik a sport témájú dalokra, a zenészek sportmúltjára, élsportolóink popzenei felvételeire, a különböző sportegyesületek indulóira, a különféle sportesemények…

Tovább

Szörényi Levente: „Csúcson volt a zenekar”

Interjú a Fonográf Jelenkor című lemezének negyvenedik születésnapja alkalmából

Negyven éve jelent meg a Fonográf együttes Jelenkor című nagylemeze. Az az album, amelyet a zenerajongók az együttes legjobbjának tartanak. Az évforduló kapcsán Szörényi Leventével beszélgettünk. Nemcsak az albumon szereplő dalokat elemeztük, hanem a Fonográf 1984-es búcsúkoncertjét, illetve…

Tovább
süti beállítások módosítása